Azərbaycan Respublikasının Korrupsiyaya qarşı mübarizə üzrə Komissiya tərəfindən elan edilən qrant müsabiqələrinin nəticələri
Azərbaycan Respublikasının Korrupsiyaya qarşı mübarizə üzrə Komissiyası (bundan sonra – Komissiya) tərəfindən elan edilən 2024-cü il üzrə I və II qrant müsabiqələrinin qalibləri müəyyən olunub. Müsabiqə çərçivəsində müvafiq olaraq “Hüquq mühafizə orqanlarında dürüstlük və maraqların toqquşmasının idarə edilməsi: beynəlxalq təcrübələr və praktik yanaşmalar” və “Ali təhsil müəssisələrinin kitabxanalarında korrupsiyaya qarşı mübarizə üzrə ədəbiyyatın zənginləşdirilməsi” mövzularında layihələr elan edilmişdir.
Birinci qrant müsabiqəsində “ProDemos” ictimai birliyi qalib seçilmişdir. “ProDemos” ictimai birliyi tərəfindən təqdim olunan layihəyə əsasən, 200-dən çox hüquq mühafizə orqanları əməkdaşlarının etik davranış, korrupsiyanın qarşısının alınması və maraqların idarə edilməsi mövzularında beynəlxalq təcrübələr və praktik yanaşmalar tətbiq edilməklə maarifləndirilməsi, o cümlədən real vəziyyət və keyslər üzərində işləyərək qərar qəbul etmə bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi nəzərdə tutulur.
İkinci qrant müsabiqəsində “Avropa Hüquqşünas Tələbələr Assosiasiyası – Bakı” ictimai birliyi qalib seçilmişdir. Qeyd olunan ictimai birlik tərəfindən təqdim olunan layihəyə əsasən, Qarabağ Universitetinin kitabxanasında hüquq sahəsi, o cümlədən korrupsiyaya qarşı mübarizə ilə bağlı ədəbiyyat bazasının təkmilləşdirilməsi və elmi-tədqiqat resurslarının artırılması məqsədilə müvafiq işlərin görülməsi planlaşdırılır.

Results of the Grant Competitions Announced by the Commission on Combating Corruption of the Republic of Azerbaijan
The winners of the I and II grant competitions for 2024, announced by the Commission on Combating Corruption of the Republic of Azerbaijan (hereinafter – the Commission), have been determined. Within the competition framework, projects were announced on the topics of "Integrity and Conflict of Interest Management in Law Enforcement Agencies: International Practices and Practical Approaches" and "Enhancing Anti-Corruption Literature in University Libraries."
In the first grant competition, the "ProDemos" Public Union was selected as the winner. According to the project submitted by "ProDemos," more than 200 law enforcement officers will be trained on ethical behavior, corruption prevention, and conflict of interest management using international best practices and practical approaches. The project also aims to develop decision-making skills by working on real-life cases and scenarios.
In the second grant competition, the "European Law Students’ Association – Baku" Public Union was selected as the winner. According to the project submitted by this public union, work will be carried out to improve the legal literature database, including anti-corruption materials, and expand research resources in the library of Karabakh University.