2023-cü il üzrə III qrant müsabiqəsi elanı:
Azərbaycan Respublikasının Korrupsiyaya qarşı mübarizə üzrə Komissiyası qeyri-hökumət təşkilatlarına dəstək verilməsi üzrə qrant müsabiqəsi elan edir.
Müsabiqənin mövzusu:
Dövlət qulluqçuları üçün korrupsiyaya qarşı mübarizə və etik davranış qaydaları ilə bağlı təlim kurslarının təşkili.
Müsabiqədə iştirak:
Müsabiqədə Azərbaycan Respublikasında dövlət qeydiyyatına alınmış qeyri-hökumət təşkilatları iştirak edə bilərlər.
Layihələrin təqdim edilməsi:
Layihə təklifləri 2023-ci il noyabrın 24-dək Azərbaycan Respublikası Korrupsiyaya qarşı mübarizə üzrə Komissiyasına elektron poçt (office@commission-anticorruption.gov.az) vasitəsilə təqdim olunmalıdır. Müraciət zamanı təşkilatlar dövlət qulluqçuları üçün korrupsiyaya qarşı mübarizə və etik davranış qaydaları ilə bağlı elektron-təlim kurslarının təşkili ilə bağlı layihə və layihənin hazırlanmasına tələb olunan büdcə ilə birlikdə aşağıdakı sənədləri təqdim etməlidir:
• QHT-nin dövlət qeydiyyatı haqqında şəhadətnaməsinin surəti
• Təşkilatın Nizamnaməsinin surəti
• Təşkilatın Dövlət Reyestrindən Çıxarışının surəti
• Təşkilatın VÖEN-nin surəti
• Təşkilatın fəaliyyəti haqqında qısa məlumat
• Layihəyə rəhbərlik edəcək şəxsin və əsas əməkdaşların tərcümeyi-halı (CV)
Qiymətləndirmə meyarları:
• Qurumun təcrübəsi.
• Layihənin icrasına dair dəqiq ifadə edilmiş və əsaslandırılmış təsvirin olması.
• Qrant layihəsi üçün tələb olunan maliyyələşdirilmənin məbləğinin məntiqli və reallığa uyğun olaraq ciddi şəkildə əsaslandırılması.

The Anti-Corruption Commission of the Republic of Azerbaijan announces a grant competition for supporting non-governmental organizations.
Subject of the competition:
Organization of training courses on anti-corruption measures and ethical behavior rules for civil servants.
Participation in the competition:
Non-governmental organizations registered in the Republic of Azerbaijan can participate in the competition.
Submission of projects:
Project proposals must be submitted to the Anti-Corruption Commission of the Republic of Azerbaijan by email (office@commission-anticorruption.gov.az) no later than November 24, 2023. When applying, organizations must submit the following documents along with the project on the organization of online training courses on anti-corruption measures and ethical behavior rules for civil servants, as well as the budget required for the preparation of the project:
• A copy of the certificate of state registration of the NGO
• A copy of the organization's Charter
• A copy of the organization's extract from the State Registry
• A copy of the organization's Tax Identification Number (TIN)
• A brief description of the organization's activities
• Resumes (CVs) of the project leader and key staff members
Evaluation criteria:
• The experience of the organization.
• A clearly stated and well-justified description of the project implementation.
• The amount of funding required for the grant project must be reasonably and strictly justified in accordance with reality.
• The efficiency of the project and the evaluation of risks related to the implementation of the project.