2. Cinayət yolu ilə əldə edilmiş pul vəsaitinin və ya digər əmlakın leqallaşdırılmasına və terrorçuluğun maliyyələşdirilməsinə qarşı mübarizə ilə bağlı işçi qrupu
2. Cinayət yolu ilə əldə edilmiş pul vəsaitinin və ya digər əmlakın leqallaşdırılmasına və terrorçuluğun maliyyələşdirilməsinə qarşı mübarizə ilə bağlı işçi qrupun üzvləri
№ |
Adı və soyadı |
Vəzifəsi |
İlqar Cəfərov |
Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisi Aparatının İqtisadi qanunvericilik şöbəsinin müdir müavini |
Ceyhun Hüseynov |
Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti Aparatının Təhlükəsizlik, müdafiə və səfərbərlik şöbəsinin Səfərbərlik sektorunun müdiri |
İntiqam Eyvazov |
Azərbaycan Respublikası Konstitusiya Məhkəməsi Aparatının Vətəndaşların qəbulu və şikayətlər şöbəsinin müdir müavini |
Orxan Qasımov |
Azərbaycan Respublikası Ali Məhkəməsi Aparatının Məhkəmə təcrübəsinin təhlili şöbəsinin Cinayət işləri üzrə məhkəmə təcrübəsi sektorunun müdiri |
Əhməd Həsənov |
Azərbaycan Respublikasının Baş Prokurorluğunun Xüsusi müsadirə məsələlərinin əlaqələndirilməsi idarəsinin böyük prokuroru |
Orxan Qazızadə |
Azərbaycan Respublikasının Baş prokuroru yanında Korrupsiyaya qarşı Mübarizə Baş İdarəsinin Əməliyyat idarəsinin mühüm işlər üzrə əməliyyatçısı |
Zaur Hacılı |
Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankının Maliyyə monitorinqi üzrə siyasət və tənzimləmə departamentinin direktoru |
Eltay Mikayılov |
Azərbaycan Respublikasının Daxili İşlər Nazirliyinin əməkdaşı |
Seymur İsmayılov |
Azərbaycan Respublikasının Ədliyyə Nazirliyinin Notariat, qeydiyyat və reyestr baş idarəsinin rəis müavini |
Mehman Əliyev |
Azərbaycan Respublikası Maliyyə Monitorinqi Xidmətinin Hüquq departamentinin direktoru |
Şahin Əliyev |
Azərbaycan Respublikası Maliyyə Monitorinqi Xidməti Məlumatların təhlili departamentinin direktoru |
Aytən Mirzəzadə |
Azərbaycan Respublikası Maliyyə Monitorinqi Xidmətinin Nəzarət və hüquq mühafizə orqanları ilə iş departamentinin hüquq mühafizə orqanları ilə iş şöbəsinin müdiri |
Ələskər Əliyev |
Azərbaycan Respublikasının Maliyyə Nazirliyinin Maliyyə xidmətləri üzrə siyasət şöbəsinin baş məsləhətçisi |
Sənan Əliyev |
Azərbaycan Respublikasının Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin şöbə rəisinin müavini |
Səməd Səmədov |
Xəyal Abbaszadə |
Azərbaycan Respublikasının Dövlət Gömrük Komitəsinin Əməliyyat–İstintaq baş idarəsinin İstintaq idarəsinin 2–ci şöbəsinin müstəntiqi |

2. Members of the Working Group Related to Combating the Legalization of Funds or Other Property Obtained by Criminal Means and the Financing of Terrorism
No. |
Name and surname |
Position |
Kamala Pashayeva |
Head of the Administrative Legislation Sector of the State Building, Administrative and Military Legislation Department of the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan |
Jeyhun Huseynov |
Head of the Mobilization Sector of the Security, Defense and Mobilization Department of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan |
Intigam Eyvazov |
Deputy Head of the Department of Citizen Reception and Complaints of the Office of the Constitutional Court of the Republic of Azerbaijan |
Orkhan Gasimov |
Head of the Criminal Case Law Sector of the Judicial Practice Analysis Department of the Supreme Court of the Republic of Azerbaijan |
Ahmad Hasanov |
Senior Prosecutor of the Department for Coordination of Special Confiscation Issues of the Prosecutor General's Office of the Republic of Azerbaijan |
Orkhan Gazizadeh |
Operative for important cases of the Operations Department of the Main Anti-Corruption Department under the Prosecutor General of the Republic of Azerbaijan |
Zaur Hajili |
Director of the Financial Monitoring Policy and Regulation Department of the Central Bank of the Republic of Azerbaijan |
Eltay Mikayilov |
Employee of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Azerbaijan |
Seymur Ismayilov |
Deputy Head of the Notary, Registration and Registry Department of the Ministry of Justice of the Republic of Azerbaijan |
Mehman Aliyev |
Director of the Legal Department of the Financial Monitoring Service of the Republic of Azerbaijan |
Shahin Aliyev |
Director of the Data Analysis Department, Financial Monitoring Service of the Republic of Azerbaijan |
Ayten Mirzazadeh |
Head of the Department of Work with Law Enforcement Authorities of the Department of Supervision and Work with Law Enforcement Authorities of the Financial Monitoring Service of the Republic of Azerbaijan |
Alaskar Aliyev |
Senior Advisor, Financial Services Policy Department, Ministry of Finance of the Republic of Azerbaijan |
Sanan Aliyev |
Deputy Head of Department of the State Security Service of the Republic of Azerbaijan |
Samad Samadov |
Khayal Abbaszadeh |
Investigator of the 2nd Department of the Investigation Department of the Main Operational-Investigation Department of the State Customs Committee of the Republic of Azerbaijan |