1. Qanunvericiliyin təkmilləşdirilməsi üzrə işçi qrupu
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Administrasiyasının Hüquq mühafizə orqanları ilə iş şöbəsinin Hüquq mühafizə orqanlarının fəaliyyətinin əlaqələndirilməsi sektorunun baş məsləhətçisi
Səməd Sultanov
Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisi Aparatının Dövlət quruculuğu, inzibati və hərbi qanunvericilik şöbəsinin müdir müavini
Ruslan Babaxanov
Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabineti Aparatının Hüquq və qanunvericilik şöbəsinin Normativ hüquqi təminat sektorunun böyük məsləhətçisi
Orxan Rzayev
Azərbaycan Respublikası Konstitusiya Məhkəməsi Aparatının Məhkəmə qərarlarının icrasına nəzarət sektorunun böyük məsləhətçisi
Miralim Hadi
Azərbaycan Respublikası Ali Məhkəməsi Aparatının Hüquqi təminat şöbəsinin baş məsləhətçisi
Tuqay Rəhimli
Azərbaycan Respublikasının Baş prokuroru yanında Korrupsiyaya qarşı Mübarizə Baş İdarəsinin İstintaq idarəsinin mühüm işlər üzrə müstəntiqi
Xəyal Yusifli
Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankının Hüquq və təşkilati işlər departamentinin Korporativ hüquq şöbəsinin böyük hüquq məsləhətçisi
Müqalib Mahmudov
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Aparatının Beynəlxalq təşkilatlar və vətəndaş cəmiyyəti institutları ilə əməkdaşlıq şöbəsinin Hüquqi maarifləndirmə sektorunun müdiri
Mətanət Alızadə
Azərbaycan Respublikasının Daxili İşlər Nazirliyinin Baş Təşkilat–İnspeksiya İdarəsinin Hüquqi təminat idarəsinin rəis müavini
Səkinə Əliyeva
Azərbaycan Respublikasının Ədliyyə Nazirliyinin Qanunvericilik baş idarəsinin rəis müavini
Elnur Əliyev
Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyinin Daxili nəzarət şöbəsinin müdir müavini
Nurlan Əhmədov
Azərbaycan Respublikasının Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin baş mütəxəssisi
Vüqar Əsgərov
Azərbaycan Respublikasının Dövlət Gömrük Komitəsinin İnsan resursları idarəsinin rəisi
İlkin Bağırov
Azərbaycan Respublikasının Dövlət Gömrük Komitəsinin Əməliyyat–istintaq baş idarəsinin İstintaq idarəsinin rəis müavini
Ülvi Qasımzadə
Hüquqi Ekspertiza və Qanunvericilik Təşəbbüsləri Mərkəzinin Qanunvericilik təşəbbüsləri və monitorinq şöbəsinin baş mütəxəssisi

Senior Advisor to the Department for Work with Law Enforcement Agencies of the Administration of the President of the Republic of Azerbaijan
Samad Sultanov
Deputy Head of the State Building, Administrative and Military Legislation Department of the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan
Ruslan Babakhanov
Senior Advisor of the Regulatory Legal Support Sector of the Law and Legislation Department of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan
Orkhan Rzayev
Senior Advisor of the Sector for Supervision of the Execution of Court Decisions of the Office of the Constitutional Court of the Republic of Azerbaijan
Miralim Hadi
Chief Advisor of the Legal Support Department of the Supreme Court of the Republic of Azerbaijan
Tuqay Rahimli
Investigator for important cases of the Investigation Department of the Main Department for Combating Corruption under the Prosecutor General of the Republic of Azerbaijan
Dream Yusifli
Senior Legal Advisor, Corporate Law Department, Legal and Organizational Affairs Department, Central Bank of the Republic of Azerbaijan
Opponent Mahmudov
Education Sector of the Department for Cooperation with International Organizations and Civil Society Institutions of the Office of the Human Rights Commissioner ( Ombudsman ) of the Republic of Azerbaijan
Matanat Alizadeh
Deputy Head of the Legal Support Department of the Main Organizational Inspection Department of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Azerbaijan
Sakina Aliyeva
Deputy Head of the Main Legislative Department of the Ministry of Justice of the Republic of Azerbaijan
Elnur Aliyev
Deputy Head of the Internal Control Department of the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan
Nurlan Ahmadov
Chief Specialist of the State Security Service of the Republic of Azerbaijan
Vugar Asgarov
Head of the Human Resources Department of the State Customs Committee of the Republic of Azerbaijan
Ilkin Bagirov
Deputy Head of the Investigation Department of the Main Operational-Investigation Department of the State Customs Committee of the Republic of Azerbaijan
Ulvi Gasimzadeh
Chief Specialist of the Legislative Initiatives and Monitoring Department of the Center for Legal Expertise and Legislative Initiatives